Kredka litograficzna Charbonnel - Lefranc & Bourgeois - Copal Hard

 • 10,50 zł 8,00 zł Najniższa cena w okresie 30 dni przed promocją: 10,50 zł

Zapytaj o produkt

Zapytaj o produkt

zamknij
Kredka litograficzna Charbonnel - Lefranc & Bourgeois - Copal Hard

Kredka litograficzna Charbonnel - Lefranc & Bourgeois - Copal Hard

Symbol: LB-301664

* Pola wymagane

Sprawdź dostępność

Kredki litograficzne Lithographic Crayons Copal Hard to bardzo twarde, czarne kredki litograficzne wykonane z wosku pszczelego. Kredki Copal Hard oferują cienkie, jasne i łatwe do kontrolowania linie.

Kredki te są używane w litografii do rysowania wzorów na kamieniu litograficznym i papierze litograficznym w celu określenia powierzchni trawienia. Mogą być również używane do rysowania na papierze. Kredki Lithographic Crayons są dostępne w różnych wariantach od Copal (najtwardsze) do no. 5 (najbardziej miękkie). Można je rozcieńczać i ostrzyć w zależności od potrzeb.

W 1796 r. niemiecki pisarz Aloïs Senefelder, odkrywając możliwości druku na kamieniu, dał początek litografii. Ten nowy proces umożliwił drukowanie o wiele szerszej gamy znaków i tonów niż można było osiągnąć za pomocą wcześniejszych metod druku reliefowego i wklęsłego.

Litografia polega na rysowaniu obrazu na kamieniu litograficznym za pomocą woskowego medium. Następnie poddaje się go obróbce, aby pewne obszary stały się hydrofobowe. Obszary wodoodporne nie otrzymują farby. Po odpowiednim przygotowaniu kamienia, jest on umieszczany w specjalnej prasie w celu odbicia tuszu na papierze.

Charbonnell dostarcza materiały litograficzne dla artystów i warsztatów od momentu otwarcia sklepu w 1862 roku. Do dziś wciąż poszerza swoją ofertę litograficzną, aby objąć każdy etap procesu, od przygotowania kamienia, poprzez rysunek, druk i konserwację.

Charbonnell to marka sięgająca 1862 roku, której zaufali artyści na przestrzeni dziejów — od Renoira, Degasa, Lautreca i Picassa po współczesnych mistrzów: Rauschenberga, Hockneya, Diebenkorna i Thiebauda.

W 1862 roku paryski chemik François Charbonnel rozpoczął nową przygodę. Kierowany pionierskim duchem i naukową wiedzą otworzył nad brzegiem Sekwany mały sklepik z materiałami do druku artystycznego własnej marki. W tym czasie nastąpiło spektakularne przebudzenie grafiki, wywołane niedawnym pojawieniem się fotografii. Artyści zaczęli na nowo odkrywać procesy litograficzne. Potrzebowali specjalistycznych materiałów i czekały na nich nowo stworzone przez Charbonnela grunty, tusze i werniksy. Tusze przeznaczone do druku wklęsłego, akwaforty i litografii, szybko zyskały sławę wśród artystów. Wkrótce, reputacja materiałów Charbonnel rozprzestrzeniła się. Dziś Charbonnel jest synonimem niezrównanej jakości.

KOLOR: czarny (Black)

TWARDOŚĆ: bardzo twarda (Copal Hard)

OPAKOWANIE: 1 szt.

PRODUCENT: Lefranc & Bourgeois

SYMBOL: LB-301664

Inne produkty w tej samej kategorii:

 • Wyprzedaż

  Zestaw kredek litograficznych Super Hard - Renesans - czarne, 10 szt.

  26,90 zł 20,18 zł
 • Wyprzedaż

  Kredka litograficzna Charbonnel - Lefranc & Bourgeois - Medium, no. 3

  10,50 zł 8,00 zł
 • Kreda, tusz litograficzny twardy - Renesans - czarny

  9,90 zł

  Brak w magazynie

 • Wyprzedaż
 • Wyprzedaż