Kredka ołówkowa Goldfaber - Faber-Castell - 118, Scarlet Red

  • 5,20 zł

Zapytaj o produkt

Zapytaj o produkt

zamknij
Kredka ołówkowa Goldfaber - Faber-Castell - 118, Scarlet Red

Kredka ołówkowa Goldfaber - Faber-Castell - 118, Scarlet Red

Symbol: FC-114718

* Pola wymagane

Sprawdź dostępność w sklepie

Kredki ołówkowe z serii Goldfaber marki Faber-Castell.

Co czyni je tak wyjątkowymi? Odpowiedź jest prosta – najlepsza jakość surowców, z których zostały wykonane.

Zacznijmy od drewnianego sześciokątnego korpusu. Zapewnia on maksymalną ochronę umieszczonemu wewnątrz grafitowi oraz gwarantuje niesamowity komfort rysowania. Dla łatwego i czystego temperowania użyto drewna o długich włóknach, które jest wolne od sęków. Mniej wiórków podczas temperowania oznacza, że będziesz mógł znacznie dłużej cieszyć się swoimi ulubionymi kredkami.

Centralnym elementem każdej kredki Goldfaber jest niesamowity grafit. Składa się on z wysokiej jakości pigmentów, które w połączeniu z woskiem zachwycają niesamowitą miękkością nakładania i intensywnością krycia. Pigmenty użyte do produkcji kredek Goldfaber są bardzo drobno mielone, aby zapewnić jak najlepsze doznania i najwyższą jakość. Grafit nie łamie się i nie kruszy pod naciskiem oraz nie pozostawiają niechcianych smug. Ponadto dostosowuje się do różnych technik rysowania i poziomu umiejętności użytkownika.

Jeśli chcesz w pełni wykorzystać różnorodność i potencjał kredek Goldfaber, sprawdź, jak różne mogą być odcienie, kiedy nałożysz na siebie kilka kolorów. Ważna jest kolejność nakładania kolorów – nałożenie koloru żółtego na niebieski da inny odcień niż niebieskiego na żółty. Kolejną zmienną w przypadku eksperymentowania z kredkami jest intensywność nakładania kolorów. Należy zachować ostrożność – zbyt gruba warstwa koloru może spowodować zaklejenie powierzchni papieru, co uniemożliwi nakładanie kolejnych warstw. Jest to szczególnie trudne w przypadku nakładania kilku kolorów na siebie. Wymaga to praktyki, ale warto poeksperymentować z własnymi odcieniami.

Zapewne nie raz zdarzyło Ci się zastanawiać, jaki papier będzie najlepszy do Twojego rysunku. Różny zakres gramatury i faktur wpływa na kreskę, a tym samym na końcowy charakter pracy. Niemniej jednak mamy kilka wskazówek, które pomogą Ci dokonać idealnego wyboru. Papier tłoczony na gorąco (hot pressed) jest bardzo gładki, pozwala uzyskać wyraźnie zarysowane linie oraz jednorodne kolory i nadaje się do szczegółowych, precyzyjnych rysunków. Papier tłoczony na zimno (cold pressed) ma powierzchnię drobno lub gruboziarnistą, która rozbija gładkie linie, tworząc luźne pociągnięcia. Można również eksperymentować z papierem kolorowym. Blask jasnych kredek Goldfaber ujawnia się na ciemnym papierze.

KOLOR: czerwony (Scarlet Red 118)

ILOŚĆ: 1 szt.

PRODUCENT: Faber-Castell

SYMBOL: FC-114718