Książka - Vincent's Books. Van Gogh and the Writers Who Inspired Him

107,00 zł  -25%
80,25 zł

Zapytaj o produkt

Zapytaj o produkt

zamknij
Książka - Vincent's Books. Van Gogh and the Writers Who Inspired Him

Książka - Vincent's Books. Van Gogh and the Writers Who Inspired Him

Symbol: TH-9780500094129

* Pola wymagane

Sprawdź dostępność w naszych sklepach stacjonarnych

Książka - Van Gogh and the Writers Who Inspired Him to niesamowita publikacja zabierająca czytelnika w artystyczno-literacką podróż przez ulubionych autorów Vincenta Van Gogh'a aż po jego niesamowite dzieła.


Vincent Van Gogh (1853–1890) był znany ze swojej pasji do Boga, sztuki i czytania. Książka opisuje rozdział po rozdziale życie artysty. Od jego wczesnej dorosłości, rozważań o zostaniu pastorem, po decyzję o zostaniu malarzem, aż do końca jego twórczości. Vincent przeprowadził się z Holandii do Paryża do Prowansji. W każdej chwili pomysły, które napotkał w książkach, definiowały i kierowały jego myślami, światopoglądem i życiem. Listy Vincenta do jego brata odnoszą się do co najmniej 200 jego ulubionych autorów. Nie bez powodu marzący lub głęboko zaabsorbowani czytelnicy książek są częstymi tematami jego obrazów.


Van Gogh znał wiele światowych dzieł ze szczegółowych opisów i ilustracji w monografiach, biografiach oraz przewodników muzealnych. Był zawsze na bieżąco ze światem sztuki, nigdy nie przegapił najnowszych magazynów literackich i artystycznych. Artysta mówił - „Książki, rzeczywistość i sztuka to dla mnie to samo”. Czytelnicy będą mogli przekonać się o słuszności jego słów. Ta inspirująca i oryginalna książka zabierze Cię w podróż przez życie Van Gogh'a i jego ulubione książki. Mariella Guzzoni ujawniła doskonały dialog między twórczością Vincenta, artystami i autorami, którzy byli jego życiową inspiracją.


Książka została napisana w języku angielskim.

Wydawnictwo: Thames & Hudson

Autor: Mariella Guzzoni

Rok wydania: 2020

Kategoria: sztuka

Oprawa: twarda

Liczba stron: 144

Format: 22,9 x 15,2 cm

PRODUCENT: Thames & Hudson

SYMBOL: TH-9780500094129

>