Nowość

Lekka pasta modelująca do farb akrylowych i olejnych - Liquitex - 250 ml

44,50 zł

Zapytaj o produkt

Zapytaj o produkt

zamknij
Lekka pasta modelująca do farb akrylowych i olejnych - Liquitex - 250 ml

Lekka pasta modelująca do farb akrylowych i olejnych - Liquitex - 250 ml

Symbol: LX-8870308

* Pola wymagane

Sprawdź dostępność w naszych sklepach stacjonarnych

Pasta modelująca Modeling Paste Liquitex do farb akrylowych i olejnych.

Pasta modelarska nie kurczy się i nie pęka. Ponadto zwiększa krycie, nadaje strukturę i jest idealna do rzeźbienia, szlifowania i budowania trójwymiarowych tekstur. Może być używana do budowania głębi w warstwach, malowania lub mieszania z farbami (ze względu na wysokie krycie może rozjaśniać niektóre kolory). Zapewnia równomierne, matowe wykończenie. W połączeniu z akrylami lub olejami artystycznymi nie zmienia ich koloru.

Pastę należy stosować wyłącznie na sztywnych podłożach i nakładać za pomocą pędzla lub szpachelki malarskiej. Aby uzyskać kolorową pastę, należy dodać do niej odrobinę farby w wybranym kolorze. Aby uzyskać trójwymiarową fakturę, należy nakładać warstwy (każda o grubości nie większej niż 2 cm), pozostawiając każdą do wyschnięcia. Jeśli pojawią się pęknięcia, wypełnij je kolejną cienką warstwą pasty. Przed szlifowaniem lub rzeźbieniem upewnij się, że pasta jest całkowicie sucha. Po wyschnięciu pomaluj powierzchnię akrylami, olejami lub innymi mediami. Można się z nią obchodzić jak z gliną – aby uzyskać pożądaną teksturę, zdejmij pokrywkę, aby pozwolić wodzie powoli odparować.

Do stosowania jako grunt – nanieś cienką warstwę na sztywną powierzchnię za pomocą szpachelki, pędzla lub wałka, pozostaw do wyschnięcia, przeszlifuj na gładko i powtórz w razie potrzeby. Aby uzyskać chłonne podłoże, zmieszaj 1 część pasty modelarskiej z 3 częściami gesso Liquitex, nałóż, pozostaw do wyschnięcia, zeszlifuj i powtórz w razie potrzeby.

POJEMNOŚĆ: 250 ml

OPAKOWANIE: 1 szt.

PRODUCENT: Liquitex

SYMBOL: LX-8870308

>