Kredka akwarelowa A. Dürer - Faber-Castell - 106, Light Chrome Yellow

  • 8,20 zł

Zapytaj o produkt

Zapytaj o produkt

zamknij
Kredka akwarelowa A. Dürer - Faber-Castell - 106, Light Chrome Yellow

Kredka akwarelowa A. Dürer - Faber-Castell - 106, Light Chrome Yellow

Symbol: FC-117606

* Pola wymagane

Sprawdź dostępność w sklepie

Najwyższej jakości kredki akwarelowe z serii Albrecht Dürer marki Faber-Castell zostały stworzone z myślą o najbardziej wymagających artystach ceniących bezkompromisową jakość i trwałość.

Kredki A.Dürer są umiarkowanie twarde, dzięki czemu uważane są za odpowiednik kredek Polychromos w świecie akwarelowym. Dodatkowo są twardsze od kredek Mondeluz, dzięki temu ich kreska jest niesamowicie wyrazista, w bardzo intensywnym kolorze.

Kredki te są niezawodne zarówno na sucho, jak i na mokro. Ich pigment doskonale rozpływa się pod wpływem wody i równomiernie pokrywa kartkę papieru bez pozostawiania nieestetycznych plam i nierozpuszczonych drobinek pigmentu. Kredki cechują się wysokim nasyceniem barw i szeroką gamą zawierającą aż 120 kolorów. Wśród odcieni znajduje się wiele oddających kolory występujące w naturze, co pozwoli na tworzenie bardzo realistycznych ilustracji.

Ich doskonale rozpuszczalne w wodzie grafity wykonane zostały z najwyższej jakości pigmentów. Gwarantują one długoletnie zachowanie pełnej intensywności barw i odporność na płowienie. Kredki można nakładać na siebie warstwami. Kiedy dany kolor po rozmyciu wyschnie, można nałożyć na niego kolejny, a kolory nie wymieszają się ze sobą. Gdy jednak nałożymy na siebie kilka ocieni kredek na raz i użyjemy wody do ich rozblendowania, kolory równomiernie się wymieszają.

Drewniany, sześciokątny korpus kredek zapewnia maksymalną ochronę umieszczonemu wewnątrz grafitowi oraz gwarantuje komfort rysowania. Kredki akwarelowe A. Dürer wykonane są z bardzo dobrej jakości drewna, co czuć przy dotyku i temperowaniu. Dodatkowo bardzo stabilnie leżą w dłoni. Ekologiczny lakier na bazie wody, jakim zostały pokryte, nie jest ani śliski, ani szorstki. Dzięki niemu kredka nie ucieka z dłoni ani też nie podrażnia jej w czasie intensywnej pracy. Po zatemperowaniu kredki w ostry szpic uzyskujemy bardzo cienką linię. Grafit nie łamie się i nie kruszy pod naciskiem, dzięki czemu linie są wyjątkowo czyste i dokładne.

Każda kredka posiada nadrukowaną na korpusie nazwę producenta. Z drugiej strony trzonka widnieje nazwa koloru po niemiecku i angielsku, numer serii i koloru, oraz stopień światłoczułości. Drewno użyte do produkcji kredek pochodzi ze zrównoważonego leśnictwa. Kredki posiadają certyfikaty PEFC, SFI oraz certyfikat oznaczający ograniczenie negatywnego wpływu produkcji na środowisko naturalne.

KOLOR: jasnożółty (Light Chrome Yellow)

ILOŚĆ: 1 szt.

PRODUCENT: Faber-Castell

SYMBOL: FC-117606