Kredka Polychromos - Faber-Castell - 226, Alizarin Crimson

 • 8,20 zł

Zapytaj o produkt

Zapytaj o produkt

zamknij
Kredka Polychromos - Faber-Castell - 226, Alizarin Crimson

Kredka Polychromos - Faber-Castell - 226, Alizarin Crimson

Symbol: FC-110226

* Pola wymagane

Sprawdź dostępność

Polychromos to najwyższej jakości kredki dla artystów marki Faber-Castell. Są to jedne z najpopularniejszych modeli kredek, a przy tym uznawane przez wielu artystów za najlepsze kredki rysunkowe. Były to ulubione kredki Karla Lagerfelda i Ferdinanda Porsche! Są produkowane od 1908 roku.

Nazwa kredek Polychromos oznacza z greckiego „mnogość kolorów”. Mnogość z nazwy przekłada się na 120 odcieni w całej palecie. Wśród odcieni znajduje się wiele kolorów naturalnych, w kolorach ziemi czy skóry, które pozwolą na tworzenie bardzo realistycznych ilustracji.

Polychromosy określane są jako kredki średniotwarde, choć rysuje się nimi niezwykle lekko. Są twardsze niż równie popularne, miękkie Caran d’Ache Luminance czy wręcz „maślane” Prismacolor Premier. Wbrew powszechnie utartej opinii, nie są to kredki na bazie oleju, a na bazie wosku. Posiadają niesamowicie nasycony pigment i doskonale się blendują. Co więcej, umożliwiają nakładanie na siebie wielu warstw i gwarantują krycie nawet przy nakładaniu jasnego koloru na ciemny. Rysując nimi na gładkim papierze, z łatwością uzyskamy duże kontrasty, a efekt porów będzie minimalny. Szybkie szkice z lekkością kreski stworzymy na papierze ziarnistym.

Kredki Polychromos są permanentne, co oznacza, że mają wysoką odporność na światło (blaknięcie), ścieranie oraz rozmywanie. Dodatkowo nie pozostawiają na papierze nieestetycznych grudek. Rysunki wykonane za pomocą kredek Polychromos zachowują swoją intensywność mimo upływu lat.

Kredki Polychromos są bardzo lekkie, smukłe i dobrze trzymają się w dłoni. Kolory na korpusach kredek perfekcyjnie odzwierciedlają ich rzeczywiste odcienie grafitu. Dzięki temu wykonywanie wzornika kolorów nie będzie już konieczne. Grafit o grubości aż 3,8 mm nie łamie się i nie kruszy. Kredki temperują się w piękny szpic, pozostając ostre przez długi czas. Są mało zużywalne.

Ciekawostką jest, że Polychromosy perfekcyjnie przylegają do powierzchni markerów. Dzięki temu będą znakomitym uzupełnieniem rysunków wykonanych za ich pomocą. Dodatkowo ich kolory mają uniwersalne dla marki Faber-Castell oznaczenia. Dzięki temu bez trudu dobierzecie idealny kolor kredek Polychromos w gamie innych produktów Faber-Castell, np. Pitt Artist Penów. Kredki są niezastąpione nie tylko do kolorowania i rysowania; sprawdzą się również do tworzenia szczegółowych szkiców w technice lineart lub w technice frottsage czy sgraffito.

KOLOR: Alizarin Crimson (karminowy)

ILOŚĆ: 1 szt.

PRODUCENT: Faber-Castell

SYMBOL: FC-110226

Inne produkty w tej samej kategorii:

 • Zestaw kredek Polychromos Retro Mini - Faber-Castell - 12 kolorów

  89,00 zł

  Brak w magazynie

 • Kredka Polychromos - Faber-Castell - 119, Light Magenta

  8,20 zł

  Brak w magazynie