Atrament Ink-Cafe Art Noveau - Kuretake - Mahogany Brown, 21 ml

 • 75,00 zł

  357,14 zł / 100 ml

Zapytaj o produkt

Zapytaj o produkt

zamknij
Atrament Ink-Cafe Art Noveau - Kuretake - Mahogany Brown, 21 ml

Atrament Ink-Cafe Art Noveau - Kuretake - Mahogany Brown, 21 ml

Symbol: KT-ECF160-542

* Pola wymagane

Sprawdź dostępność
Wybierz wariant:

Założona w 1902 roku firma Kuretake narodziła się w szczytowym okresie secesji, ruchu piękna, który narodził się w Europie i rozpowszechnił się na całym świecie.

Art Noveau jest to kolekcja atramentów barwnikowych na bazie wody inspirowanych kolorami secesji. Atramenty mogą być używane z piórami wiecznymi, szklanymi, maczanymi, pędzlami oraz pustymi piórami Kuretake. Sprawdzą się doskonale do kaligrafii i liternictwa. Atramenty występują w gamie sześciu pięknych kolorów charakterystycznych dla okresu secesji.

Chrome Yellow - wszystko zaczęło się od koloru produkowanego na początku XIX wieku. Ten jasny czerwono-żółty atrament, który był inspiracją dla całej kolekcji, jest jednym z reprezentatywnych kolorów Art Nouveau. Kolor zainspirowany był słynnym plakatem kabaretu Le Chat Noir (Czarny Kot).

Perkin Mauve - kolor ten stał się bardzo popularny dzięki sukni noszonej przez królową Wiktorię na Światowych Targach w Paryżu. Był to kolor niezwykle szykowny i elegancki. Nosiło go wiele kobiet, które można podziwiać na obrazach z tamtego okresu. Atrament zawiera pierwszy na świecie barwnik chemiczny opracowany przez Williama Perkina.

Concrete Gray - atrament ten inspirowany jest miastem tworzonym przez beton i kolor. Choć szarość nie jest tradycyjnym kolorem secesyjnym, harmonijnie wpisywała się w ten styl. Odcień ten doskonale uzupełnia inne charakterystyczne barwy secesyjne.

Zsolnay Green - kolor ceramiki wytwarzanej w fabryce Zsolnay na Węgrzech. W 1886 roku Zsolnay wprowadził na rynek materiał o nazwie Pyrogranit. Ta ozdobna ceramika była wykorzystywana na wielu budynkach, szczególnie w okresie secesji. W Budapeszcie niezliczone zabytki są ozdobione ornamentami i płytkami Zsolnay. Kilka przykładów obejmuje Kościół Macieja, Parlament i Wielką Halę Targową. Wpływ Zsolnay na architekturę europejską można znaleźć na niezliczonych budynkach.

Old Rose - inspirowany kolorem różanym, który był popularny w epoce wiktoriańskiej. Old rose to dość stonowany, wyblakły odcień różu z odrobiną szarości. W secesji widoczny był zarówno na ścianach, jak i w detalach dekoracyjnych, meblach czy tekstyliach.

Mahogany Brown - czerwonawo-brązowy kolor, inspirowany mahoniem używanym do produkcji mebli charakterystycznych dla secesji. Meble z mahoniu w stylu secesyjnym cieszyły się popularnością w przełomie XIX i XX wieku. Mahoń, ze względu na swoją trwałość, piękne usłojenie i ciepły kolor, był materiałem cieszącym się największą sławą.

Atramenty zostały umieszczone w buteleczkach o pojemności 21 ml. 

KOLOR: mahoniowy brąz (Mahogany Brown)

POJEMNOŚĆ: 21 ml

OPAKOWANIE: 1 szt.

PRODUCENT: Kuretake

SYMBOL: KT-ECF160-542

Inne produkty w tej samej kategorii:

 • Atrament Ink-Cafe Art Noveau - Kuretake - Zsolnay Green, 21 ml

  75,00 zł

  Brak w magazynie

 • Atrament Ink-Cafe Art Noveau - Kuretake - Perkin Mauve, 21 ml

  75,00 zł

  Brak w magazynie

 • Atrament Ink-Cafe Art Noveau - Kuretake - Concrete Gray, 21 ml

  75,00 zł

  Brak w magazynie

 • Atrament Ink-Cafe Art Noveau - Kuretake - Chrome Yellow, 21 ml

  75,00 zł

  Brak w magazynie