Papier czerpany - Kalander - ecru, len, A4

 • 6,00 zł

Zapytaj o produkt

Zapytaj o produkt

zamknij
Papier czerpany - Kalander - ecru, len, A4

Papier czerpany - Kalander - ecru, len, A4

Symbol: PCZ-A4-LEN-ECRU

* Pola wymagane

Sprawdź dostępność

Papier czerpany jest ekskluzywnym oraz niepowtarzalnym wyrobem.

Firma Kalander Czerpalnia Papieru od 2002 roku zajmuje się ręcznym wytwarzaniem ekskluzywnego papieru czerpanego, który wyróżnia się szlachetnym wyglądem, ciekawą fakturą oraz charakterystycznymi postrzępionymi brzegami. Papier występuje w trzech fakturach: gładkiej oraz imitującej len i jutę.

Wytwarza się go ręcznie w procesie czerpania, naśladując tradycyjną recepturę z XV wieku. Składa się na niego wykonanie masy wodno-roślinnej oraz uformowanie papieru z zawiesiny odsączanej na prostokątnym sicie. W papierze widoczne są również zatopione płatki suszonych kwiatów, trawy, zioła, kawa lub łupinki warzyw.

Pieczołowicie rozwijana i ulepszana receptura zaowocowała wieloma rodzajami papierów, które idealnie nadają się do wszelkiego rodzaju prac plastycznych (w szczególności pod akwarele), certyfikatów, dyplomów okolicznościowych oraz ekskluzywnych życzeń. Papier czerpany używany jest również do kaligrafii, scrapbookingu, wykonywania okładek do notesów lub pamiętników, listów oraz papeterii.

Papier czerpany spełnia wszystkie wymagania związane z dyplomami doktoranckimi. Doskonale nadaje się do druków atramentowych, typodruku oraz sitodruku. Papier podkreśla charakter starodruków: drzeworytów, miedziorytów oraz lino-litów. Papier został przystosowany do drukarek atramentowych i niektórych laserowych.

KOLOR: ecru, kremowy

FAKTURA: imitująca len

FORMAT: A4 (20,5 x 29 cm)

OPAKOWANIE: 1 arkusz

PRODUCENT: Kalander

SYMBOL: PCZ-A4-LEN-ECRU

Inne produkty w tej samej kategorii:

 • Papier czerpany - Kalander - bławatek, len, A5

  4,50 zł
 • Papier czerpany - Kalander - kawa, len, A5

  4,50 zł
 • Wyprzedaż

  Papier czerpany - Kalander - brzoskwinia, gładki, A5

  4,00 zł 3,00 zł
 • Wyprzedaż

  Papier czerpany - Kalander - tytoń, len, A4

  6,50 zł 4,90 zł
 • Wyprzedaż

  Papier czerpany - Kalander - tytoń, len, A5

  4,50 zł 3,50 zł