Farba akrylowa A'kryl Bicolor - Renesans - 75, blue golden, 100 ml

  • 18,50 zł

    18,50 zł / 100 ml

Zapytaj o produkt

Zapytaj o produkt

zamknij
Farba akrylowa A'kryl Bicolor - Renesans - 75, blue golden, 100 ml

Farba akrylowa A'kryl Bicolor - Renesans - 75, blue golden, 100 ml

Symbol: REN-RENAKRYL1B_75

* Pola wymagane

Sprawdź dostępność

Farby akrylowe A’kryl Bicolor marki Renesans to farby polskiej produkcji o bardzo dobrej jakości, w transparentnych tubach o pojemności 100 ml. Pozwalają uzyskać dwa odcienie, w zależności od koloru malowanej powierzchni. 

Postęp technologiczny pozwala wytwarzać coraz ciekawsze pigmenty o znacznie szerszych horyzontach powiązanych ze zjawiskami optycznymi. Pigmenty użyte w farbach Bicolor nazywane są inaczej interferencyjnymi, opalizującymi. Składają się z dwutlenku tytanu i miki, które mają różne współczynniki załamania, co oznacza, że ​​inaczej odbijają światło.

Tytan jest odblaskowy, co sprawia, że światło jest odbijane i widziane przez obserwatora, podczas gdy mika jest przezroczysta i prawie całkowicie przenika przez nią światło. To dwojakie zachowanie jest charakterystycznie i typowe właśnie dla połysku metali. W farbach Bicolor tytan i mika zostały lekko zabarwione (np. posiadają widoczny zielony lub niebieski interfejs w zależności od koloru malowanej powierzchni).

Biorąc pod uwagę, że biel odbija całe światło, które na nią pada, a czerń pochłania je, uzyskamy kolor, który będzie miał zielonkawy tytan lub niebieskawą mikę. Jeśli nałożymy farbę na czarną powierzchnię, przezroczysta część niebieskawej miki zostanie wchłonięta i nie będzie widoczna dla oka. Zobaczymy tylko zieleń, ponieważ zielonkawy tytan będzie odbijał światło, a zatem jego kolor będzie widoczny. Z drugiej strony, jeśli kolor zostanie nałożony na białe tło, niebieski odcień zostanie również odbity od białego tła, wówczas zobaczymy oba — zielony i niebieski, a zatem powstanie całkowicie inny kolor farby. Różnica w kolorze jest szczególnie widoczna, gdy patrzy się na pomalowane podłoże pod kątem.

Pigmenty wykorzystane w produkcji farb Bicolor doskonale rozpraszają światło, wykazują wysoką trwałość mechaniczną oraz odporność na środowiska kwasowe i alkaliczne. Charakteryzują się także dobrą stabilnością termiczną. Nie zmieniają koloru, nie blakną, są nietoksyczne, nie przewodzą prądu elektrycznego, są niepalne i bezpieczne dla środowiska. Te unikalne właściwości sprawiają, że pigmenty te są z powodzeniem stosowane w szeroko rozumianej działalności artystycznej właśnie jako dodatek do farb. Pozwalają uzyskać interesujące, dwukolorowe efekty.

Farby te są idealne dla studentów i artystów pracujących na dużych powierzchni ze względu na bardzo konkurencyjną, niską cenę. Farby akrylowe są uniwersalnym medium — nadają się doskonale do malowania na: podobraziach, kartonie, drewnie, gipsie, plastiku i wielu innych powierzchniach. Kolory po wyschnięciu dają lekko satynową powierzchnię. Farby A’kryl zawierają dużą ilość odpornych na działanie światła pigmentów artystycznych o dobrej jakości krycia. Farby te to szeroka gama barw pozwalająca łatwo dobrać potrzebny nam kolor. Występują także w wersji metalicznej oraz bicolor. Wszystkie kolory doskonale łączą się ze sobą, jak i z innymi farbami akrylowymi. Można je rozcieńczać lub zagęszczać za pomocą mediów do farb akrylowych. Po skończeniu pracy trwałość farb można zabezpieczyć werniksem dedykowanym farbom akrylowym.

KOLOR: 75 niebieskozłoty (blue golden)

POJEMNOŚĆ: 100 ml

OPAKOWANIE: 1 szt.

PRODUCENT: Renesans

SYMBOL: REN-RENAKRYL1B_75

Inne produkty w tej samej kategorii:

  • Farba akrylowa A'kryl - Renesans - magenta, 100 ml

    12,50 zł

    Brak w magazynie