Tusz litograficzny Charbonnel w płynie - Lefranc & Bourgeois - 75 ml

  • 31,50 zł

Zapytaj o produkt

Zapytaj o produkt

zamknij
Tusz litograficzny Charbonnel w płynie - Lefranc & Bourgeois - 75 ml

Tusz litograficzny Charbonnel w płynie - Lefranc & Bourgeois - 75 ml

Symbol: LB-301658

* Pola wymagane

Sprawdź dostępność w sklepie

Tusz litograficzny Charbonnell Lithographic Ink jest płynną farbą drukarską na bazie oleju. Został wykonany z wodnego roztworu tłuszczy i pigmentów. Tusz w płynie może być używany z piórem i nakładany warstwowo za pomocą pędzli.

Tusz litograficzny dostępny jest w postaci płynnego tuszu, kredek oraz w tabletkach do rozcierania. Wysokiej klasy tusze posiadają kwasoodporne receptury z drobno zmielonym pigmentem. Tusze w sztyfcie wymagają przed użyciem rozcieńczenia wodą destylowaną, natomiast tusz klasyczny może być stosowany w postaci płynnej.

W 1796 r. niemiecki pisarz Aloïs Senefelder, odkrywając możliwości druku na kamieniu, dał początek litografii. Ten nowy proces umożliwił drukowanie o wiele szerszej gamy znaków i tonów niż można było osiągnąć za pomocą wcześniejszych metod druku reliefowego i wklęsłego.

Litografia polega na rysowaniu obrazu na kamieniu litograficznym za pomocą woskowego medium. Następnie poddaje się go obróbce, aby pewne obszary stały się hydrofobowe. Obszary wodoodporne nie otrzymują farby. Po odpowiednim przygotowaniu kamienia, jest on umieszczany w specjalnej prasie w celu odbicia tuszu na papierze.

Charbonnell dostarcza materiały litograficzne dla artystów i warsztatów od momentu otwarcia sklepu w 1862 roku. Do dziś wciąż poszerza swoją ofertę litograficzną, aby objąć każdy etap procesu, od przygotowania kamienia, poprzez rysunek, druk i konserwację.

Charbonnell to marka sięgająca 1862 roku, której zaufali artyści na przestrzeni dziejów — od Renoira, Degasa, Lautreca i Picassa po współczesnych mistrzów: Rauschenberga, Hockneya, Diebenkorna i Thiebauda.

W 1862 roku paryski chemik François Charbonnel rozpoczął nową przygodę. Kierowany pionierskim duchem i naukową wiedzą otworzył nad brzegiem Sekwany mały sklepik z materiałami do druku artystycznego własnej marki. W tym czasie nastąpiło spektakularne przebudzenie grafiki, wywołane niedawnym pojawieniem się fotografii. Artyści zaczęli na nowo odkrywać procesy litograficzne. Potrzebowali specjalistycznych materiałów i czekały na nich nowo stworzone przez Charbonnela grunty, tusze i werniksy. Tusze przeznaczone do druku wklęsłego, akwaforty i litografii, szybko zyskały sławę wśród artystów. Wkrótce, reputacja materiałów Charbonnel rozprzestrzeniła się. Dziś Charbonnel jest synonimem niezrównanej jakości.

POJEMNOŚĆ: 75 ml

PRODUCENT: Lefranc & Bourgeois

SYMBOL: LB-301658

Inne produkty w tej samej kategorii:

  • Tusz litograficzny Charbonnel - Lefranc & Bourgeois - Drawing Black, 200 ml

    125,00 zł

    Brak w magazynie