Nowość

Werniks końcowy do farb akrylowych - Schmincke - połysk, 60 ml

41,00 zł

Zapytaj o produkt

Zapytaj o produkt

zamknij
Werniks końcowy do farb akrylowych - Schmincke - połysk, 60 ml

Werniks końcowy do farb akrylowych - Schmincke - połysk, 60 ml

Symbol: SCH-50585025

* Pola wymagane

Sprawdź dostępność w naszych sklepach stacjonarnych

Glossy Varnish marki Schmincke to werniks końcowy w płynie.

Nadaje się szczególnie do zabezpieczania obrazów akrylowych, wydruków atramentowych i zdjęć. Lakier jest szybkoschnący, elastyczny, odporny na starzenie i nie żółknie. Lakier nie stanowi specjalnej ochrony przed promieniowaniem UV dla używanych farb! Z tego powodu zalecamy, aby od początku stosować farby olejne o wysokiej jakości i odporności na światło.

Przed użyciem dobrze wstrząsnąć.  Werniks można nakładać dopiero po całkowitym wyschnięciu farby. W przypadku cienko nakładanych farb akrylowych można to zrobić już po 72 godzinach. W przypadku farb o konsystencji pasty lepiej jest odczekać jeden lub dwa tygodnie przed nałożeniem werniksu. Wyschnięta warstwa lakieru pozostaje przez długi czas rozpuszczalna w substytucie terpentyny lub w zmywaczu do lakieru.

Narzędzia takie jak pędzle i palety należy jak najszybciej oczyścić np. terpentyną lub środkiem do czyszczenia pędzli. Zaschnięta warstwa lakieru pozostaje przez dłuższy czas rozpuszczalna w terpentynie lub zmywaczu do lakieru. Zatkaną głowicę rozpylającą najlepiej czyścić acetonem. Przechowywać w chłodnym i suchym miejscu. Chronić przed światłem słonecznym i nie wystawiać na działanie temperatury przekraczającej 50°C (122°F). Wymagane są indywidualne testy wstępne.

POJEMNOŚĆ: 60 ml

OPAKOWANIE: 1 szt.

PRODUCENT: Schmincke

SYMBOL: SCH-50585025

>