Farba olejna Hydr-Oil - Renesans - 44, yellow ochre, 60 ml

  • 20,50 zł

    34,17 zł / 100 ml

Zapytaj o produkt

Zapytaj o produkt

zamknij
Farba olejna Hydr-Oil - Renesans - 44, yellow ochre, 60 ml

Farba olejna Hydr-Oil - Renesans - 44, yellow ochre, 60 ml

Symbol: REN-RENHYDRO_44

* Pola wymagane

Sprawdź dostępność

Farby olejne Hydr-Oil Renesans w aluminiowych tubkach o pojemności 60 ml rozcieńczalne wodą!

Konsystencja i właściwości Hydr-Oil są typowe dla farb olejnych, gdyż składają się głównie z olejów roślinnych, które decydują o ich właściwościach fizycznych i chromatycznych. Mimo że farby te są rozpuszczalne w wodzie, są autentycznymi „farbami olejnymi”, to znaczy składają się głównie z olejów roślinnych, które decydują o ich właściwościach fizycznych i chromatycznych.

Główne zalety farb to między innymi:

- gęsta i lepka konsystencja, która utrzymuje ślady pędzla lub szpachelki;

- intensywne i odporne na światło kolory (prawie wszystkie kryjące);

- doskonała przyczepność na wszystkich podłożach, nawet jeśli są "tłuste";

- elastyczność i nieodwracalność powłoki barwnej po całkowitym wyschnięciu;

- brak objętościowego obkurczania się nawet w grubych warstwach nałożonej farby.

Rozpuszczalność w wodzie

Charakterystyczną cechą farb Hydr-Oil jest to, że są rozpuszczalne w wodzie, co pozwala uniknąć konieczności rozcieńczania rozpuszczalnikami, używanymi dotychczas w malarstwie olejnym (terpentyna, olejek terpentynowy itp.), które często powodują u użytkowników problemy alergiczne lub podrażnienia. W przypadku tych farb mycie narzędzi odbywa się, stosując tylko wodę z mydłem. Użycie wody jako rozpuszczalnika eliminuje również problem nieprzyjemnego zapachu, który przy pracy w zamkniętych i słabo wentylowanych pomieszczeniach jest bardzo odczuwalny. Kolejna niezaprzeczalna zaleta, to niski koszt i dostępność „rozpuszczalnika”, gdyż wystarczy otworzyć kran.

Szeroka kompatybilność z innymi materiałami pomocniczymi

Produkowane do tej pory farby i środki pomocnicze do malarstwa artystycznego można podzielić na dwie, niekompatybilne ze sobą kategorie: olejne (lipofilowe) i wodne (hydrofilowe). Istotną cechą farb Hydr-Oil jest ich kompatybilność z obydwoma kategoriami: olejną i wodną oraz z powiązanymi produktami pomocniczymi. Właściwość ta daje artyście nowe środki wyrazu, możliwość uzyskania nieosiągalnych dotąd efektów oraz zastosowania materiałów o innym charakterze. Przedstawione tu przykłady reprezentują tylko niektóre możliwe zastosowania nowych farb, istnieje wiele innych, które artyści mogą odkryć i z którymi eksperymentować.

Produkty pomocnicze

Farby Hydr-Oil można mieszać ze wszystkimi tradycyjnymi substancjami pomocniczymi na bazie oleju, które jednak dodane w dużych ilościach zmniejszą lub wykluczą rozpuszczalność w wodzie. Z tego powodu opracowano specjalne substancje pomocnicze, również rozpuszczalne w wodzie, które pozwalają wyeliminować ten problem. Farby Hydr-Oil są kompatybilne z szeroką gamę materiałów pomocniczych. Polecamy również dedykowane media do farb Hydr-Oil takie jak oleje lniane, impasto oraz media malarskie.

Olej roślinny pozyskiwany z tłoczenia na zimno nasion lnu, a następnie zmodyfikowany dodany do farb sprawia, że ​​stają się bardziej płynne, nie czyniąc ich bardziej „chudymi”, oraz nadając im połysk.

Wysychanie

Wysychanie tych farb następuje, podobnie jak przy tradycyjnych farbach olejnych, poprzez utlenianie niektórych wiązań zawartych w łańcuchach molekularnych. Te liniowe łańcuchy powoli wiążą się ze sobą poprzez zaabsorbowany tlen, tworząc trójwymiarową, a więc stałą strukturę o dużej sile odbicia w światła, nadając tym samym jasny i intensywny wygląd kolorom, typowy dla farb olejnych.

Ważne jest, aby pamiętać, że nawet jeśli kolory są suche w dotyku (czas schnięcia waha się od jednego do sześciu dni w zależności od grubości i rodzaju podłoża), należy odczekać minimum jeden lub dwa miesiące przed ewentualnym końcowym werniksowaniem.

KOLOR: żółty, brązowy, ugier żółty (yellow ochre 44)

POJEMNOŚĆ: 60 ml

OPAKOWANIE: 1 szt.

PRODUCENT: Renesans

SYMBOL: REN-RENHYDRO_44

Inne produkty w tej samej kategorii:

  • Farba olejna Hydr-Oil - Renesans - 28, cobalt turquoise hue, 60 ml

    20,50 zł

    Brak w magazynie