Zestaw farb olejnych Hydr-Oil w tubkach - Renesans - 12 kolorów x 60 ml

 • 250,00 zł

Zapytaj o produkt

Zapytaj o produkt

zamknij
Zestaw farb olejnych Hydr-Oil w tubkach - Renesans - 12 kolorów x 60 ml

Zestaw farb olejnych Hydr-Oil w tubkach - Renesans - 12 kolorów x 60 ml

Symbol: REN-RENKOMHYDRO

* Pola wymagane

Sprawdź dostępność

Farby olejne Hydr-Oil Renesans w aluminiowych tubkach o pojemności 60 ml rozcieńczalne wodą!

Konsystencja i właściwości Hydr-Oil są typowe dla farb olejnych, gdyż składają się głównie z olejów roślinnych, które decydują o ich właściwościach fizycznych i chromatycznych. Mimo że farby te są rozpuszczalne w wodzie, są autentycznymi „farbami olejnymi”, to znaczy składają się głównie z olejów roślinnych, które decydują o ich właściwościach fizycznych i chromatycznych.

Główne zalety farb to między innymi:

- gęsta i lepka konsystencja, która utrzymuje ślady pędzla lub szpachelki;

- intensywne i odporne na światło kolory (prawie wszystkie kryjące);

- doskonała przyczepność na wszystkich podłożach, nawet jeśli są "tłuste";

- elastyczność i nieodwracalność powłoki barwnej po całkowitym wyschnięciu;

- brak objętościowego obkurczania się nawet w grubych warstwach nałożonej farby.

Rozpuszczalność w wodzie

Charakterystyczną cechą farb Hydr-Oil jest to, że są rozpuszczalne w wodzie, co pozwala uniknąć konieczności rozcieńczania rozpuszczalnikami, używanymi dotychczas w malarstwie olejnym (terpentyna, olejek terpentynowy itp.), które często powodują u użytkowników problemy alergiczne lub podrażnienia. W przypadku tych farb mycie narzędzi odbywa się, stosując tylko wodę z mydłem. Użycie wody jako rozpuszczalnika eliminuje również problem nieprzyjemnego zapachu, który przy pracy w zamkniętych i słabo wentylowanych pomieszczeniach jest bardzo odczuwalny. Kolejna niezaprzeczalna zaleta, to niski koszt i dostępność „rozpuszczalnika”, gdyż wystarczy otworzyć kran.

Szeroka kompatybilność z innymi materiałami pomocniczymi

Produkowane do tej pory farby i środki pomocnicze do malarstwa artystycznego można podzielić na dwie, niekompatybilne ze sobą kategorie: olejne (lipofilowe) i wodne (hydrofilowe). Istotną cechą farb Hydr-Oil jest ich kompatybilność z obydwoma kategoriami: olejną i wodną oraz z powiązanymi produktami pomocniczymi. Właściwość ta daje artyście nowe środki wyrazu, możliwość uzyskania nieosiągalnych dotąd efektów oraz zastosowania materiałów o innym charakterze. Przedstawione tu przykłady reprezentują tylko niektóre możliwe zastosowania nowych farb, istnieje wiele innych, które artyści mogą odkryć i z którymi eksperymentować.

Produkty pomocnicze

Farby Hydr-Oil można mieszać ze wszystkimi tradycyjnymi substancjami pomocniczymi na bazie oleju, które jednak dodane w dużych ilościach zmniejszą lub wykluczą rozpuszczalność w wodzie. Z tego powodu opracowano specjalne substancje pomocnicze, również rozpuszczalne w wodzie, które pozwalają wyeliminować ten problem. Farby Hydr-Oil są kompatybilne z szeroką gamę materiałów pomocniczych. Polecamy również dedykowane media do farb Hydr-Oil takie jak oleje lniane, impasto oraz media malarskie.

Wysychanie

Wysychanie tych farb następuje, podobnie jak przy tradycyjnych farbach olejnych, poprzez utlenianie niektórych wiązań zawartych w łańcuchach molekularnych. Te liniowe łańcuchy powoli wiążą się ze sobą poprzez zaabsorbowany tlen, tworząc trójwymiarową, a więc stałą strukturę o dużej sile odbicia w światła, nadając tym samym jasny i intensywny wygląd kolorom, typowy dla farb olejnych.

Ważne jest, aby pamiętać, że nawet jeśli kolory są suche w dotyku (czas schnięcia waha się od jednego do sześciu dni w zależności od grubości i rodzaju podłoża), należy odczekać minimum jeden lub dwa miesiące przed ewentualnym końcowym werniksowaniem.

KOLORY: Titanium White 1, Naples Yellow Rose 6, Primary Yellow 9, Magenta (Primary Red) 18, Raw Sienna 45, Carmine 19, Phthalo Blue (Primary Blue) 31, Ultramarine Blue 32, Burnt Sienna 49, Emerald Green 43, Cobalt Blue (hue) 25, Lamp Black 55.

POJEMNOŚĆ: 12 x 60 ml

OPAKOWANIE: 12 szt.

PRODUCENT: Renesans

SYMBOL: REN-RENKOMHYDRO

Inne produkty w tej samej kategorii:

 • Promocja

  Zestaw farb olejnych Luxury Box z akcesoriami - Rembrandt

  1 650,00 zł 1 485,00 zł
 • Wyprzedaż

  Zestaw farb olejnych Norma Blue - Schmincke - 11 kolorów x 35 ml

  570,00 zł 510,00 zł
 • Zestaw farb olejnych Artists' Oil Colour Bamboo Box - Winsor & Newton

  450,00 zł

  Brak w magazynie

 • Wyprzedaż

  Zestaw farb olejnych Oil Colors, A - Holbein - 12 kolorów

  280,00 zł 210,00 zł