Werniks końcowy do farb akrylowych - Schmincke - połysk, 300 ml

  • 78,00 zł

Zapytaj o produkt

Zapytaj o produkt

zamknij
Werniks końcowy do farb akrylowych - Schmincke - połysk, 300 ml

Werniks końcowy do farb akrylowych - Schmincke - połysk, 300 ml

Symbol: SCH-50580040

* Pola wymagane

Sprawdź dostępność w sklepie

Glossy Varnish marki Schmincke to werniks końcowy w sprayu z ochroną przed promieniowaniem UV.

Nadaje się szczególnie do zabezpieczania obrazów akrylowych, wydruków atramentowych i zdjęć. Lakier jest szybkoschnący, elastyczny, odporny na starzenie i nie żółknie. 

Przed użyciem dobrze wstrząsnąć. Lakier należy rozpylać w temperaturze pokojowej, przesuwając puszkę z jednej strony na drugą i z góry na dół, trzymając ją w odległości 30-40 cm od pionowo ustawionego lub lekko pochylonego i całkowicie suchego przedmiotu. Zmiana kierunku rozpylania powinna być wykonywana z dala od obrazu.

Werniks można nakładać dopiero po całkowitym wyschnięciu farby. W przypadku cienko nakładanych farb akrylowych można to zrobić już po 72 godzinach. W przypadku farb o konsystencji pasty lepiej jest odczekać jeden lub dwa tygodnie przed nałożeniem werniksu. Wyschnięta warstwa lakieru pozostaje przez długi czas rozpuszczalna w substytucie terpentyny lub w zmywaczu do lakieru.

Zatkaną głowicę rozpylającą najlepiej czyścić acetonem. Przechowywać w chłodnym i suchym miejscu. Chronić przed światłem słonecznym i nie wystawiać na działanie temperatury przekraczającej 50°C (122°F). Wymagane są indywidualne testy wstępne.

POJEMNOŚĆ: 300 ml

OPAKOWANIE: 1 szt.

PRODUCENT: Schmincke

SYMBOL: SCH-50580040

Inne produkty w tej samej kategorii:

  • Werniks damarowy - Renesans - końcowy, 100 ml

    15,90 zł
  • Werniks wodny do farb H2O - Ghiant - błyszczący, 400 ml

    39,90 zł

    Brak w magazynie